IZVJEŠTAJ O ARHEOLOŠKOM ISTRAŽIVANJU LOKALITETA SREDNJOVJEKOVNE CRKVE SV. PETRA U GARČINU, arheološka kampanja 2023.

27.10.2023.

Voditeljica arheoloških istraživanja (stručna ekipa)

Dr.sc. Marija Mihaljević, prof. arheologije i povijesti, Gradski muzej Nova Gradiška, uz zamjenicu istraživanja Anu Pavleković Žeruk, dipl. arheologinju, Gradski muzej Nova Gradiška i muzejskog tehničara Ivicu Brtana (fotodokumentacija) te studente za ručni iskop.

U postupku registracije arheološkog lokaliteta Konzervatorski odjel iz Slavonskog Broda izradio je Konzervatorsku podlogu za registraciju lokaliteta srednjovjekovne crkve sv. Petra. Konzervatorska podloga za registraciju lokaliteta srednjovjekovne crkve sv. Petra, 2020. autori: Ratko Ivanušec, dipl. pov. umjetnosti i povijesti – konzervator za nepokretna kulturna dobra, Petar Seletković, prof. arheologije i povijesti – konzervator za nepokretna kulturna dobra, Ministarstvo kulture i medija, Uprava za zaštitu kulturne baštine, Konzervatorski odjel u Slavonskom Brodu.

IZVJEŠTAJ O ARHEOLOŠKOM ISTRAŽIVANJU LOKALITETA SREDNJOVJEKOVNE CRKVE SV. PETRA U GARČINU, arheološka kampanja 2023.

Skip to content