Čestitka povodom Dana Općine Garčin, 18. travnja

18.04.2024.

Donošenjem Zakona o područjima županija, gradova i općina u Republici Hrvatskoj 30. prosinca 1992. godine, Hrvatski Sabor je ustanovio područje Brodsko-posavske županije, a samim tim i postojanje Općine Garčin. Tada ustanovljena općina obuhvaćala je sljedeća naselja:

Garčin, Bicko Selo, Klokočevik, Korduševci, Šušnjevci, Sapci, Selna, Trnjani, Vrhovina, Vranovci i Zadubravlje, ukupno njih 11.

Danas Općina Garčin broji 8 naselja: Garčin, Bicko Selo, Klokočevik, Sapci, Selna, Trnjani, Vrhovina i Zadubravlje, ukupne površine 9600 ha na kojoj živi ukupno 3951 stanovnik prema popisu stanovnika iz 2021. godine.

Na današnji dan 18. travnja, obilježavamo 31. godišnjicu osnutka Općine Garčin, a čestitku svim stanovnicima Općine Garčin upućuje općinski načelnik Mato Grgić dipl.iur., predsjednik općinskog vijeća Mato Jerković, svi vijećnici u općinskom vijeću, te djelatnici JUO,

Čestitka povodom Dana Općine Garčin, 18. travnja

Skip to content