Obavijest o prijavi štete po proglašenju elementarne nepogode i ostali naputci Općine Garčin o postupanju na terenu

Nakon proglašenja prirodne nepogode izazvane olujnim nevremenom, praćenim jakim udarima vjetra i obilnom kišom na području Brodsko-posavske županije i donošenja Odluke župana Danijela Marušića, sve prijave materijalnih šteta na građevinskim i infrastrukturnim objektima, te poljoprivrednim kulturama, naročito višegodišnjim nasadima voćnjaka i vinograda dana 19. srpnja 2023. godine, možete podnijeti na propisanom obrascu za prijavu, najkasnije 8 dana od dana donošenja Odluke o proglašenju prirodne nepogode.

Obrazac možete preuzeti dolje u prilogu, te ISPRAVNO POPUNJEN I POTPISAN dostaviti osobno u tajništvo Općine Garčin, radnim danom od 8.00 sati do 14.00 sati, ili na mail adresu: garcin.opcina@gmail.com

Općina Garčin je 20. srpnja u jutarnjim satima uputila županu Zahtjev za proglašenje elementarne nepogode na Općini Garčin uz fotografije stanja s terena, održala radni sastanak s članovima Stožera CZ Općine Garčin, te su nakon rasprave doneseni sljedeći zaključci:

  • sve žurne službe s kojima općina surađuje su na terenu i postupaju prema prioritetima i hitnosti
  • sve štete na javnim objektima saniraju se prema hitnosti i prioritetima
  • za sve po život opasne situacije za koje građani nisu kompetentni, da ih ne rješavaju sami već potraže pomoć za to osposobljenih službi
  • ukoliko dođe do prekida opskrbom električne energije, svi kvarovi prijavljuju se HEP-u ODS “Elektra” Slavonski Brod na tel. 0800 300 410 ili na mail info.dpslavonskibrod@hep.hr, te lokalnom Stožeru CZ s točnom lokacijom gdje se nalazi, na temelju čega će se uspostaviti daljnja komunikacija s HEP-om
  • djelatnici Komunalnog poduzeća i zaposleni u javnim radovima rade na čišćenju javnih površina i objekata po prioritetima i hitnosti
  • zamoljavaju se sve trgovine građevinskim materijalom na području općine da susretljivo pomognu građanima u opskrbi građevinskim materijalom
  • zamoljavaju se građani koji posjeduju viškove građevinskog materijala poput crijepa, lima i daske da u maniri humanosti pomognu svojim susjedima i sumještanima.
  • svi koji žele pokloniti građevinski materijal, mogu se javiti u općinu pa će se usmjeriti ka potrebitima

Možda će vas još zanimati…

Obavijest o prijavi štete po proglašenju elementarne nepogode i ostali naputci Općine Garčin o postupanju na terenu

Skip to content