KONFERENCIJA 65 plus U RURALU Garčin 24.9.21

24.09.2021.

24.9.2021. U Garčinu u prostorijama mjesnog doma , održana prva  Konferencija Starost u ruralu ,u  sklopu projekta „Jer nisu sami – pomoć u kući osobama ruralnog područja općine Garčin“.

Na Konferenciji su bili prisutni pripadnici ciljne skupine – osobe sa navršenih 65 godina i više uključene u  aktivnosti projekta, zaposlenici na projektu, kao i gosti iz drugih općina koji u svojim općinama provode projekte iz istog poziva (Unaprjeđenje postojećih i širenje usluga izvaninstitucionalne skrbi na području odabranih aglomeracija(Osijek, Pula, Rijeka, Slavonski Brod, Split, Zadar i Zagreb).

Korisnici usluga na projektu „Jer nisu sami“ kao i zaposlenici su razmijenili iskustva sa gostima koji su uglavnom iznijeli pozitivna iskustva  i veliku potrebu nastavka ovakvih i sličnih projekata na korist osobama treće životne dobi , jer su  dragocjeni, posebno u ruralnim dijelovima, gdje su osjetne posljedice iseljavanja stanovništva.

Nakon službenog dijela gosti i domaćini su se okrijepili priređenom zakuskom.

KONFERENCIJA 65 plus U RURALU Garčin 24.9.21

Skip to content